2017. október 19. - csütörtök

Ki kapja az Oscart 2012-ben?

Kinyomtatom...
Christoph Waltz átveszi az Oscar-díjat (Fotó: Erik Ovanespour / ©A.M.P.A.S.)

Tegnap bejelentették, hogy kik esélyesek a kb. 1 hónap múlva tartandó estélyen az Oscar szobrocska hazavitelére. Nem annyira meglepő módon sok közös van a Golden Globe jelölésekkel, de olyan is, van amit nem jelöltek Oscarra, pedig a Golden Globe-ot megkapta....

Legjobb film:

  • A némafilmes
  • Utódok
  • Rém hangosan és irtó közel
  • A segítség
  • A leleményes Hugo
  • Éjfélkor Párizsban
  • Pénzcsináló
  • Az élet fája
  • Hadak útján

Legjobb férfi főszereplő:

  • Demián Bichir (A Better Life)
  • George Clooney (Utódok)
  • Jean Dujardin (A némafilmes)
  • Gary Oldman (Suszter, szabó, baka, kém)
  • Brad Pitt (Pénzcsináló)

Legjobb női főszereplő:

Legjobb férfi mellékszereplő:

  • Kenneth Branagh (Egy hét Marilynnel)
  • Jonah Hill (Pénzcsináló)
  • Nick Nolte (Warrior)
  • Christopher Plummer (Kezdők)
  • Max von Sydow (Rém hangosan és irtó közel)

Legjobb női mellékszereplő:

Legjobb rendező:

  • Woody Allen (Éjfélkor Párizsban)
  • Michael Hazanavicius (A némafilmes)
  • Terrence Malick (Az élet fája)
  • Alexander Payne (Utódok)
  • Martin Scorsese (A leleményes Hugo)

Legjobb eredeti forgatókönyv:

Legjobb adaptált forgatókönyv:

  • Utódok (Alexander Payne, Nat Faxon, Jim Rash)
  • A leleményes Hugo (John Logan)
  • A hatalom árnyékában (George Clooney, Grant Heslov, Beau Willimon)
  • Pénzcsináló (Steven Zaillian, Aaron Sorkin, Stan Chervin)
  • Suszter, szabó, baka, kém (Bridget O'Connor, Peter Straughan)

Legjobb animációs film:

Legjobb idegen nyelvű film:

  • Rundskop (Michael R. Roskam - Belgium)
  • Hearat Shulayim (Joseph Cedar - Izrael)
  • In Darkness (Agnieszka Holland - Lengyelország)
  • Monsieur Lazhar (Philippe Falardeau - Kanada)
  • Nader és Simin - Egy elválás története (Asghar Farhadi - Irán)

Legjobb operatőr:

  • A némafilmes (Guillaume Schiffman)
  • A tetovált lány (Jeff Cronenweth)
  • A leleményes Hugo (Robert Richardson)
  • Az élet fája (Emmanuel Lubezki)
  • Hadak útján (Janusz Kaminski)

Legjobb vágás:

  • A némafilmes (Anne-Sophie Bion, Michael Hazanavicius)
  • Utódok (Kevin Tent)
  • A tetovált lány (Angus Wall, Kirk Baxter)
  • A leleményes Hugo (Thelma Schoonmaker)
  • Pénzcsináló (Christopher Tellefsen)

Legjobb látványtervezés:

  • A némafilmes (Laurence Bennett, Robert Gould)
  • Harry Potter és a Halál Ereklyéi 2. rész (Stuart Craig, Stephenie McMillan)
  • A leleményes Hugo (Dante Ferretti, Francesca Lo Schiavo)
  • Éjfélkor Párizsban (Anne Seibel, Hélène Dubreuil)
  • Hadak útján (Rick Carter, Lee Sandales)

Legjobb jelmeztervezés:

  • Anonymus (Lisy Christl)
  • A némafilmes (Mark Bridges)
  • A leleményes Hugo (Sandy Powell)
  • Jane Eyre (Michael O'Connor)
  • W.E. (Arianne Phillips)

Legjobb smink:

Legjobb eredeti filmzene:

Legjobb eredeti dal:

  • Muppets (Bret McKenzie - Man or Muppet)
  • Rio (Sergio Mendes, Carlinhos Brown, Siedah Garrett - Real in Rio)

Legjobb hangkeverés:

  • A tetovált lány (David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce, Bo Persson)
  • A leleményes Hugo (Tom Fleischman, John Midgley)
  • Pénzcsináló (Deb Adair, Ron Bochar, David Giammarco, Ed Novick)
  • Transformers 3. (Greg P. Russell, Gary Summers, Jeffrey J. Haboush, Peter J. Devlin)
  • Hadak útján (Gary Rydstrom, Andy Nelson, Tom Johnson, Stuart Wilson)

Legjobb hangvágás:

Legjobb vizuális effektusok:

  • Harry Potter és a Halál Ereklyéi 2. rész (Tim Burke, David Vickery, Greg Butler, John Richarson)
  • A leleményes Hugo (Robert Legato, Joss Williams, Ben Grossmann, Alex Henning)
  • Vasököl (Erik Nash, John Rosengrant, Danny Gordon Taylor, Swen Gillberg)
  • A majmok bolygója: Lázadás (Joe Letteri, Dan Lemmon, R. Christopher White, Daniel Barrett)
  • Transformers 3. (Scott Farrar, Scott Benza, Matthew E. Butler, John Frazier)

Legjobb dokumentumfilm:

  • Hell and Back Again (Danfung Dennis, Mike Lerner)
  • If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front (Marshall Curry, Sam Cullman)
  • Paradise Lost 3: Purgatory (Joe Berlinger, Bruce Sinofsky)
  • Pina (Wim Wenders, Gian-Piero Ringel)
  • Undefeated (Daniel Lindsay, T.J. Martin, Rich Middlemas)

Legjobb rövid dokumentumfilm:

  • The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement (Robin Fryday, Gail Dolgin)
  • God is the Bigger Elvis (Rebecca Cammisa, Julie Anderson)
  • Incident in New Baghdad (James Spione)
  • Saving Face (Daniel Junge, Sharmeen Obaid-Chinoy)
  • The Tsunami and the Cherry Blossom (Lucy Walker, Kira Carstensen)

Legjobb animációs rövidfilm:

  • Dimanche (Patrick Doyon)
  • The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore (William Joyce, Brandon Oldenburg)
  • La Luna (Enrico Casarosa)
  • A Morning Stroll (Grant Orchard, Sue Goffe)
  • Wild Life (Amanda Forbis, Wendy Tilby)

Legjobb rövidfilm:

  • Pentecost (Peter McDonald)
  • Raju (Max Zähle, Stefan Gieren)
  • The Shore (Terry George, Oorlagh George)
  • Time Freak (Andrew Bowler, Gigi Causey)
  • Tuba Atlantic (Hallvar Witzø)
Saját értékelésem: Nincs Mások értékelései: 5 (1 vote)

Hirdetés

Kapcsolódó cikkek

plakát

Budapesten forgatott filmmel indult a Spanyol Filmhét az Urániában.

plakát

Idén is különleges filmkínálattal várja a nézőket az Európai Art Mozi Nap.

sport-katamarán

Profi logisztika segítette a sportolót.